O naszym Centrum

Home / O naszym Centrum

O naszym Centrum

Dołącz do naszych szkoleń i ucz się od liderów w swojej dziedzinie!

Nasze centrum szkoleń tworzą lekarze i technicy weterynarii o szerokim zakresie wiedzy i kompetencji.

Specjalizujemy się w następujących dziedzinach: interna psów i kotów, anestezjologia, chirurgia miękka, rozród, radiologia, diagnostyka laboratoryjna, dermatologia, stomatologia, a także interna i chirurgia ptaków.

Ponadto nasi pacjenci korzystają regularnie z opieki lekarzy weterynarii następujących specjalizacji:

Choroby ptaków – lek. wet. Marek Wosiek
Kardiologia – lek. wet. Michał Kośmieja
Leczenie i chirurgia koni – lek. wet. Waldemar Kalinowski
Leczenie zwierząt nieudomowionych – lek. wet. Barbara Orszulak
Nefrologia – lek. wet. Barbara Zacharewicz
Okulistyka – lek. wet. Agnieszka Tobiasz – Ryczkowska
Onkologia – dr nauk wet. Ewa Kautz
Ortopedia – lek. wet. Michał Dubiel oraz lek. wet. Joanna Kulas
Stomatologia – lek. wet. Olga Maziakowska
Dermatologia – lek.wet. Wojciech Matyśkiewicz


Nasze Centrum posiada:
– dwie, w pełni wyposażone, sale operacyjne,
– zaplecze radiologiczne,
– zaplecze ultrasonograficzne,
– nowoczesne laboratorium diagnostyczne,
– najnowszej generacji sprzęt do elektrochirurgii,
– zaplecze do intensywnej terapii.

Sprawujemy kompleksową opiekę weterynaryjną nad Schroniskiem dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze oraz współpracujemy z wieloma fundacjami na rzecz ochrony zwierząt, wspierając ich działania w leczeniu i opiece nad zwierzętami.


Najbliższe szkolenia:

3 – 4 lipca – Radiologia cz. I – RTG klatki piersiowej, dr n. wet. Wojciech Kinda
17 – 18 lipca – Stomatologia psów i kotów – podstawy, lek. wet. Olga Maziakowska
29 – 30 sierpnia – Anestezjologia zaawansowana II, dr n.wet. Piotr Skrzypczak
5 – 7 września – Ortopedia TPLO, lek.wet. Michał Dubiel
3 – 4 października – Małe ssaki podstawy dla każdego internisty, lek. wet. Przemysław Łuczak (Egzooedu)
16 – 17 października – Endoskopia: gastroskopia, bronchoskopia, dr n.wet. Piotr Skrzypczak
28 – 29 listopada – Dermatologia- Otologia psów i kotów, lek.wet. Wojciech Matyśkiewicz



Obsługę sprzętu medycznego oraz wsparcie merytoryczne w trakcie szkoleń zapewnia lek. wet. Jacek Łoś, posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze aparatury medycznej, takiej jak: aparaty do anestezji wziewnej, monitory pacjenta, urządzenia endoskopowe, respiratory, unity stomatologiczne.


Prowadzący szkolenia

Anestezjologia – dr n. wet. Piotr Skrzypczak

Dr n. wet. Piotr Skrzypczak, wybitny specjalista i ekspert w dziedzinie anestezjologii, chirurgii, kardio i torakochirurgii małych zwierząt. Nasz Ekspert jest związany z Katedrą i Kliniką Chirurgii Weterynaryjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie studiował, od ponad 30 lat. Jako wybitny specjalista zajmuje się znieczulaniem pacjentów, przeprowadzaniem zabiegów chirurgicznych oraz endoskopowych. Codzienna praktyka dra Skrzypczaka obejmuje zarówno pracę naukowo – dydaktyczną, jak i praktykę kliniczną, dzięki czemu Uczestnicy naszych warsztatów mogą czerpać wiedzę i umiejętności od jednego z czołowych specjalistów.

Radiologia – dr n. wet. Wojciech Kinda

Wybitny specjalista i ekspert w dziedzinie radiologii, którą pasjonuje się od lat. W swojej rozprawie doktorskiej pisał o diagnostyce tomograficznej kręgosłupa u psów i kotów. Dr n. wet. Wojciech Kinda zgłębiał swoją wiedzę i poszerzał doświadczenie pracując na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej jako radiolog w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Kliniki Chirurgii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, jego macierzystej uczelni. Prowadził zajęcia z przedmiotu „Radiologia Weterynaryjna” dla studentów, a także dla słuchaczy studium specjalizacyjnego „Radiologia Weterynaryjna” oraz „Chirurgia weterynaryjna”. Obecnie prowadzi własną praktykę, zajmując się szkoleniem lekarzy weterynarii oraz teleradiologią.

Stomatologia – lek. wet. Olga Maziakowska

Olga Maziakowska dyplom lekarza weterynarii uzyskała w 2018 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Swoją wiedzę i umiejętności rozwijała już podczas studiów praktykując w zagranicznych placówkach m.in. w Malezji czy Stanach Zjednoczonych, gdzie miała możliwość pracować w lecznicy zajmującej się stricte stomatologią psów i kotów. Zaraz po stażu odbyła szkolenia stomatologiczne i zaczęła wykonywać proste zabiegi. Od tamtej pory cały czas poszerzała swoją wiedzę intensywnie się szkoląc.
W 2024 roku zdecydowała, że całkowicie poświęci się stomatologii psów i kotów.
Swoje usługi świadczy w trzech placówkach na terenie Dolnego Ślaska.
Stomatologia psów i kotów to definicja jej pracy, ale również jej pasja.

Więcej informacji o Oldze Mazikowskiej na instagamie: smilevetmum

Ortopedia -lek. wet. Michał Dubiel PgC SAS

Po uzyskaniu dyplomu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wyjechał do Wielkiej Brytanii na staże w klinikach referencyjnych. Szkolenie ortopedyczne przeszedł pod okiem najlepszych specjalistów z Fitzpatrick Referrals.
W UK ukończył studia podyplomowe uzyskując tytuł Postgraduate Certificate in Small Animal Surgery.
Lek. wet. Michał Dubiel jest wybitnym specjalistą z zakresu wczesnej diagnostyki i leczeniu dysplazji, leczeniu operacyjnym zerwania więzadła krzyżowego, artroskopii, operacyjnym leczeniu złamań z zastosowaniem nowoczesnych technik operacyjnych.
Uwielbia pracę ze zwierzętami towarzyszącymi. Prywatnie – miłośnik ekstremalnego kolarstwa górskiego i muzyki elektronicznej.

Dermatologia- lek.wet. Wojciech Matyśkiewicz

Lekarz weterynarii Wojciech Matyśkiewicz to wyjatkowy specjalista w dziedzinie dermatologii. Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie po zakończeniu studiów odbył staż w Ambulatorium przy Katedrze Chorób Wewnętrznych. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych, chcąc rozwijać swoją pasję w kierunku dermatologii, wyjechał na roczny staż do Wielkiej Brytanii, gdzie w klinice referencyjnej pod okiem dyplomowanych specjalistów zgłębiał wiedzę w zakresie otologii, chorób skóry psów i kotów oraz chorób wewnętrznych.  
Doświadczenie zdobyte na Wyspach sprawiło, że znacznie szerzej patrzy na problem jakim jest zapalenie uszu, starając się nieść swoim pacjentom kompleksową pomoc.   
Po powrocie do Polski pracował w klinice w Grudziądzu, a następnie w Warszawie. Od 3 lat związany z wrocławską Przychodnią Weterynaryjną Krzycka, w której przeprowadza konsultacje dermatologiczne, otologiczne oraz onkologiczne. Wykonuje również badania endoskopowe w tym videootoskopię.  
Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Dermatologów Weterynaryjnych (ESVD). Stawiając na ciągły rozwój i zdobywanie najnowszej wiedzy uczestniczy w wielu kongresach i szkoleniach w Polsce i poza granicami kraju.  


Informacje ogólne

Warsztaty są przeprowadzane w grupach 3 do 6 osób. Do dyspozycji uczestników Warsztatów z Anestezjologii i Endoskopii oddajemy dwie, nowocześnie wyposażone, sale operacyjne, zaopatrzone w najwyższej klasy sprzęt medyczny oraz leki anestetyczne. W szkoleniu udział wezmą żywi pacjenci – każdy uczestnik będzie miał możliwość pracy z kilkoma zwierzętami. Anestezji zostaną poddane zwierzęta, u których zalecono wykonanie niezbędnych procedur medycznych w znieczuleniu ogólnym. Ponadto, podczas Warsztatów z Radiologii, zostanie użyty wysokiej klasy sprzęt do radiografii bezpośredniej. Natomiast Uczestnikom Szkolenia ze Stomatologii oferujemy rentgen stomatologiczny, zestawy narzędzi oraz cztery nowoczesne unity stomatologiczne.

Część teoretyczna, noclegi oraz posiłki będą organizowane w Centrum Gostar- stajnia, hotel, restauracja. Zapewniamy: noclegi w pokojach jednoosobowych, pełne wyżywienie, możliwość przedłużenia pobytu lub dokwaterowania osoby towarzyszącej (szczegóły pod wskazanym mailem: szkoleniaduzeimale@gmail.com).

Część praktyczna odbędzie się w Centrum Szkoleń Weterynaryjnych Duże i Małe w Jeżowie Sudeckim (ul. Długa 8d, 58-521 Jeżów Sudecki). Uczestnikom zapewniamy catering podczas przerw kawowych.

Szkolenia są certyfikowane.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy: szkoleniaduzeimale@gmail.com


Harmonogram warsztatów radiologicznych

RADIOLOGIA cz. I

Dzień I
Teoria. Radiografia klatki piersiowej, technika wykonywania radiogramów, obraz prawidłowy i zmiany patologiczne: płuc, śródpiersia, jamy opłucnej.
Elementy badania USG i tomografii komputerowej (dobór odpowiedniej metody obrazowania)

Wieczorem uroczysta kolacja w sali kominkowej Pałacu Miłków. W trakcie kolacji pokaz niezwykłych ptaków drapieżnych ze Skrzydlatej Ferajny Jakuba Bokisza. (Instagram: Skrzydlata Ferajna, FB: Skrzydlata Ferajna)

Dzień II
Ćwiczenia praktyczne. Wykonywanie prawidłowych radiogramów na żywych pacjentach, interpretacja wykonanych zdjęć, korekta błędów.
Podstawy wykonywania USG płuc.

RADIOLOGIA cz. II

Ortopedia – Choroby stawów

Dzień 1
Teoria – technika wykonywania i obraz prawidłowy stawów kończyny piersiowej i miednicznej. Najczęstsze patologie stawów w obrazie RTG. Diagnostyka dysplazji biodrowej i łokciowej.

Wieczorem uroczysta kolacja w sali kominkowej Pałacu Miłków. W trakcie kolacji niezwykłe opowieści dotyczące naszych Karkonoszy przedstawi Przewodnik Sudecki Gracjan Kiljański (zobacz: Przewodnik Sudecki Gracjan Kielijański Rudy Tur) .

Dzień 2
Ćwiczenia praktyczne z żywymi pacjentami. Techniki wykonywania radiogramów oraz interpretacja wykonanych zdjęć.

W trakcie szkolenia zapewniamy posiłki i przerwy kawowe.


Harmonogram warsztatów stomatologicznych

Dzień I – teoria

1. Anatomia jamy ustnej psa i kota 
2. Konsultacja stomatologiczna:
– rozmowa z właścicielem,
– ⁠badanie jamy ustnej i okolicy głowy bez znieczulenia.
3. Badanie jamy ustnej w znieczuleniu
– wypełnianie karty badania stomatologicznego.
4. ⁠RTG wewnątrzustne.
5. Najczęstsze choroby jamy ustnej psów i kotów:
– nowotwory jamy ustnej,
– ⁠abrazja, atrycja,
– ⁠wrzodziejące zapalenie jamy ustnej,
– ⁠stomatisis caudalis,
– ⁠resorpcja,
– ⁠złamania,
– ⁠wady zgryzu,
– ⁠młodzieńcze zapalenie dziąseł,
– ⁠przetoki ustno-nosowe.
6. Profilaktyczny zabieg stomatologiczny – krok po kroku:
– sprzęt i instrumentarium,
– ⁠znieczulenie okołonerwowe,
– ⁠przygotowanie pacjenta do zabiegu,
– ⁠etapy zabiegu – omówienie.

Wieczorem uroczysta kolacja w sali kominkowej Pałacu Miłków.

Dzień II – Zajęcia praktyczne

– badanie sondą periodontyczną i zgłębnikiem i wypełnienie karty badania stomatologicznego,
– ⁠RTG wewnątrzustne – praktyka,
– ⁠skaling, kiretaż, polerowanie koron.

Szkolenie odbywa się w małej grupie – do 9 osób.

W trakcie szkolenia zapewniamy posiłki i przerwy kawowe.


Harmonogram anestezjologicznych – rozszerzonych

Dzień 1
09:00 – Teoria.
Znieczulenie pacjenta podwyższonego ryzyka.
Pacjent kardiologiczny, nefrologiczny. Ocena stanu zdrowia, dobór premedykacji, indukcja znieczulenia, podtrzymanie i monitoring w trakcie anestezji.
Omówienie znieczulenia wspomaganego respiratorem.
13:30 – Obiad.
15:00 – Zajęcia warsztatowe.
Znieczulenie pacjenta kardiologicznego, nefrologicznego. Dobór odpowiednich środków do premedykacji i indukcji, monitorowanie pacjenta podwyższonego ryzyka, praca z pompą infuzyjną.
19:30- Ognisko- dla chętnych uczestników przejażdżka konna.

Dzień 2
08:00 – 9:00 – Śniadanie.
09:00 – Teoria.
Znieczulenie pacjenta podwyższonego ryzyka – geriatrycznnego i pediatrycznego
12:30 – Obiad.
14:00 – Zajęcia warsztatowe.
Znieczulenie pacjenta pediatrycznego i geriatrycznego. Znieczulenie wspomagane respiratorem, obsługa respiratora.

INNOWACJA! Warsztaty odbywaja się wyłącznie na żywych pacjentach. Uczestnikom zapewniamy następujacy sprzęt: dwa modele narkozy wziewnej, cztery różnorodne monitory pacjenta, dwa modele respiratorów, dwa rodzaje pomp infuzyjnych (przepływowa, strzykawkowa).

Wykłady i zakwaterowanie odbędą się w Centrum Gostar- stajnia, hotel, restauracja.


Harmonogram warsztatów ortopedycznych

Dzień 1
14:00 – Teoria.
Badanie ortopedyczne, klasyfikacja pacjenta do zabiegu TPLO, technika wykonywania zdjęć RTG, wybór odpowiedniej procedury, dobór odpowiednich implantów,
19:00 – Ognisko- Western City w Ściegnach k/ Karpacza.

Dzień 2
8:00 – 9:00 – Śniadanie.
9:00 – Teoria.
Przebieg zabiegu TPLO, możliwe komplikacje i powikłania.
13:00 – Obiad.
14:30 – Zajęcia warsztatowe.
Innowacja! Dwa zabiegi pokazowe na żywych pacjentach ze wskazaniem do TPLO*.
Zaprezentowanie przygotowania sali i pacjenta, przygotowania narzędzi, znieczulenia nadoponowego, przeprowadzenie zabiegu metodą radial cut z cięciem półokrągłym, przeprowadzenie drugiego zabiegu metodą CWO z wycięciem trójkąnego klina.
20:00 – Kolacja w Sali Kominkowej Pałacu Miłków. Atrakcją wieczoru będą ptaki drapieżne ze Skrzydlatej Ferajny.

Dzień 3
8:00 – 9:00 – Śniadanie.
10:00 – Zajęcia warsztatowe.
Samodzielne przeprowadzenie przez uczestników zabiegu TPLO na preparatach kadawerycznych.

*w trakcie operacji uczestnicy będą mogli obserwować jednocześnie operatora i szczegółowy obraz pola operacyjnego na ekranie telewizora


Ceny

Ceny zawierają nocleg i pełne wyżywienie

Warsztaty radiologiczne – cz. I:
2950 zł płatne do 30.05.2025
3250 zł płatne do 01.07.2025

Warsztaty stomatologiczne:
3190 zł płatne do 30.04.2025
3450 zł płatne do 21.05.2025

Warsztaty anestezjologiczne:
2950 zł płatne do 15.07.2025
3250 zł płatne do 25.08.2025

Warsztaty dermatologiczne:
2650 zł płatne do 15.08.2025
2950 zł płatne do 16.09.2025

Warsztaty z małych gryzoni:
2550 zł płatne do 25.08.2025
2850 zł płatne do 01.10.2025


Rejestracja

W celu zgłoszenia na poszczególne warsztaty należy przesłać wiadomość e-mail na adres: szkoleniaduzeimale@gmail.com, w treści wpisując: imię i nazwisko, nazwę warsztatów oraz uwagi dotyczące zakwaterowania i wyżywienia. Po zakwalifikowaniu uczestnika, zostanie przesłany mail ze szczegółami rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji: +48 795 972 515